6 Nisan 2012 Cuma

Gelin kardeşlerimizi tanıyalım...

Şehzadelerin Murad


Benim büyükkk büyükkk dedem derdi ki....

Evladım farklı ol ama sapkın olma, tutkun ol ama ısrarcı olma, aşık ol ama avare olma, iyi insan ol ama enayi olma...

Ben bu nasihatlardan dedemin bana 'hiç' ol dediğini çıkartıyorum...
Hiç ol ki bir şey olursan sana sürpriz olsun. Yoksa daha çok boş hayallerle avunursun.Şimdi bir acayip dönemdeyiz. Farklı bir nesil bizleri izliyor. Sanki şebeke suyuna siyanür kattılar.Farklı bir dil kullanan, kendilerine göre doğruları olan ve kimsenin onları anlamadığını düşünen bir nesil... Çocuklar haklı anlamıyoruz abi !

Gelin Kardeşlerimizi Tanıyalım...Bu kardeşimiz modayı yakından takip ediyor. Ne giyse kendisine yakıştırıyor. Saçlarının ahenkle dans etmesini fırsat bilen kardeşimiz, farklı renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Dünya malı dünyada kalır ama bunu bilmiyor...


Bu türlerin en büyük dezavantajı görselden de anladığımız gibi son derece yaralı, son derece kırgın, son derece hassas, son derece duygusal olmaları...

Bu kardeşimiz evlerden ırak olsa da, göründüğü üzere bir internet kafenin en son masasına konumlanıp,avına odaklanmış. Sosyal medyanın ve Paint'in bizlere verdiği yetkiye göre ortaya bu tablo çıkmış. Pempe kazak, pembe atkı ve pembe beresiyle proporsiyonu tam görünüyor. İki kaşı arasında bulunan kıl kolonisi de kombinasyonu tamamlıyor. Senin ben tipini.. eheheh neyse diğer kardeşimize geçelim   <3
 En etkiliyici karedir benim için ve sevdiğine şu cümleler ile sesleniyor...

Kim bilir ne yangınlara ortak oldu yüreği,
Kim bilir kaç dikenin vatanıdır elleri,
Gönül senden başka bulamadı dengini
Bakışların yaradır bende sevgili...

Bir aşk hikayesi o...
Söylenecek fazla bir şey yok...Bugünlük yazı dizimizin sonuna geldik. Yazımı bir EMO kardeşimizin eseriyle sonlandırıyorum. 

Esen kalın...


Sen hiç emo oldun mu baba?
Saçlarınla kapadın mı gözyaşlarını?
Siyah oje sürdün mü mesela tırnaklarına?
Kahkülünde meç oldu mu senin hiç?
Defalarca yuttun mu dudağındaki piercingi uyurken?
Ve kesmek istedin mi bileklerini derinden?
Sen hiç emo oldun mu baba?
Siyah gömleğin üzerine kırmızı kravatlar takındın mı?
Damalı bilekliklerinle sildin mi gözyaşlarını?
Şaşkın gözlerle yukarıya bakarak
Fotografını çektin mi tepeden tepeden mesela?
Bilir misin ki emolar da şaşaremolar hep ağlar..
Sen hiç emo olup ağladın mı baba?
3 yorum:

 1. tepeden tepeden mesela koptuğum nokta :D güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
 2. Şebeke suyuna siyanür katan da, onu öyle bırakan da bizler değil miyiz? Eskiden çocuklarına, torunlarına vakit ayırıp, onlara aydın olmayı, ahlaklı olmayı öğreten insanlar vardı. Annelerimiz babalarımız bunları onlara kıyasla daha ayaküstü yapmadılar mı, geçim kavgasından ötürü?Bahsettiğimiz bu insanlar, dinlenmediklerinden, konuşulmadıklarından, dikkate alınmadıklarından; kendilerini televizyon, bilgisayar gibi araçlarla uzak mesafedeki yabancı insanların kontrolüne bırakmadı mı? Anne-baba güveninin, saygı görme ihtiyacının eksikliğinden gelmiyor mu bu dikkat çekme yarışı?
  Üniversitedeyim, hala hayatın getirdiği geride kalmışlık duygusuyla baş etme evrimimi tamamlamadım. Ama çabalıyorum, mutluyum.
  Çevremdeki insanlara bakıyorum, belli başlı hocalarım dışında düşüncelerimi paylaştığını gördüğüm tek bir insan bile yok. Nasıl iyiye gideriz, nasıl severiz birbirimizi diye düşünmektense, nasıl başkalarını yenerim diye düşünüyor herkes, ne yazık ki.
  Asıl soru, onlar kimden ziyade, bu hale nasıl geldikten ziyade; artık; ne yapmalıyız değil mi?
  Ve gerçekten, ne yapmalıyız?
  Bir iki insan daha, cevap bulamasa bile, bu soru üstünde düşünse kardır.
  İyi yayınlar.

  YanıtlaSil